Новини Сколівського району

Як правильно відмінювати назву міста Сколе?

2 2 821

Доктор філологічних наук Олександр Пономарів розповідає, як правильно відмінювати назву міста Сколе.

Якщо це прикметник, то мали б відмінювати Сколого, у Сколому – за зразком слова голе. А якщо іменник – то Сколя, у Сколі – як поле.

Офіційно назва не відмінюється, хоча на якій підставі? Проте місцеві мешканці відмінюють: Сколього, в Скольому. Але в такому разі в називному відмінку мало б бути Сколє.

Усі три варіянти можливі, але найбільш пасує, на думку Олександр Пономарева, Сколе, Сколя, у Сколі – як поле, поля, на полі.

Олександр Данилович Пономарів – український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч. Уродженець Донщини. Доктор філологічних наук, професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік АН ВШ України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка; відповідальний редактор газети «Київський університет»; головний редактор «Записок Наукового історико-філологічного товариства Андрія Білецького». Автор понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови, її відродження та утвердження як державної, укладач і редактор навчальних посібників та словників різних типів.

Source BBC
Via SKOLE-TODAY
Завантаження...