Сезон грибів. Будьте обережні!

0 1 809

Гриби – це дарунок лісу, є цінним продуктом харчування. Вони містять білки, вуглеводи, мінеральні речовини і вітаміни. Гриби вживають як у свіжому, так і в консервованому вигляді. але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті.

Тому на своєму сайті цікавою інформацією про гриби ділиться з нами прес – служба Національного природного парку “Сколівські Бескиди”. Існує неправильна думка про методи розпізнавання грибів: мовляв, отруйні гриби мають неприємний специфічний запах. Різні люди по-різному сприймають запахи, тому орієнтуватися тільки за запахом не можна.Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.
Основними причинами отруєнь є: вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Щоб не отруїтися дикорослими грибами:
1. Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
2. Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте наступне:
Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів.
Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас.
Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
При обробці кип’ятіть гриби 10-15 хвилин у воді, після чого відвар злийте.
Лише тоді гриби можна варити або смажити.Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
При першій підозрі на отруєння грибами необхідно звернутися за медичною допомогою!

Щасливого полювання за дарами лісу!

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 901Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.