В очікуванні долара по 30 гривень: яким буде курс в березні

0 501

Що буде з курсом долара в Україні на початку весни? Фахівці дали свої прогнози щодо того, чи зміцняться позиції гривні і по якій ціні буде продаватися валюта. Експерти дають цілком оптимістичний прогноз курсу долара на березень.

Економіст Ерік Найман говорить про те, що ситуація з курсом гривні навесні буде такою ж, як зараз, без кардинальних змін і стрибків. Експерт не виключає, що гривня може навіть зміцнитися завдяки невеликій ревальвації. Так, курс в березні може опуститися до позначки 26,5 грн за $ 1.

Старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб прогнозує зростання безготівкового долара в кінці лютого до 27,1 грн. На сьогоднішній момент курс долара до гривні стабілізувався. Більш того, експерт упевнений, що якщо гривня продовжить зміцнюватися ще як мінімум протягом двох тижнів, це позитивно позначиться на цінах на бензин і дизпаливо – вони трохи подешевшають, пише Politeka

лен Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран думає, що більш точні прогнози щодо валютного курсу можна буде дати в другій половині березня. В першу чергу, вирішальним фактором зміцнення або дестабілізації гривні буде питання з МВФ. На початку березня банкіри очікують невелике зростання курсу долара до 27,15 грн – через купівлю долара під репатріацію дивідендів і вливань з ПДВ. Однак до кінця літа навряд чи в Україні відбудуться істотні зміни на валютному ринку. А ось під кінець року курс знову може вирости до 28-30 грн / $, впевнений експерт.

Аналітики Atlant Finance вважають математично обґрунтованим курс гривні на сьогоднішній момент в діапазоні 26,8-27,3 грн / $ на міжбанківському ринку. І в цьому прогнозованому коридорі гривня поки і залишається. Попит і пропозиція на торгах валютного ринку досить збалансовані.

Експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд попереджає про можливу девальвацію гривні – через відсутність програми МВФ для України. Для утримання валютної стабільності Україні потрібно ще як мінімум 15 млрд доларів, вважає аналітик, а при відсутності достатніх резервів гривню чекає падіння.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.