Freedom House виявила «фабрики тролів» в Україні та ще у 29 країнах

1 364

У 30 країнах діють «фабрики тролів», що залишають коментарі в соцмережах за завданням урядових структур. У списку таких країн опинилась і Україна.

«Фабрики тролів» виявлені в Росії, Мексиці, на Філіппінах, на Україні, в Білорусії, Малайзії, Марокко, М’янмі, Казахстані, Азербайджані, Китаї, Бахрейні, Ірані і ряді інших держав, повідомляється у звіті Freedom House

У звіті наголошується, що деякі країни, такі як Росія, використовують платних коментаторів для втручання у вибори в іноземних державах, але в основному «фабрики тролів» застосовуються для внутрішніх завдань.

Роком раніше Freedom House нарахувала лише 26 держав з «фабриками тролів». Зокрема, за рік до цього списку приєдналася Україна.

Всього в дослідження входять 65 держав з найбільш розвиненим інтернет-спільнотою. Тільки 16 з них вільні від цензури та інших державних обмежень в інтернеті.

Країною з найбільшими обмеженнями в інтернеті, вже третій рік поспіль, визнаний Китай, найбільш вільний інтернет – в Естонії.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

  1. Діана сказав

    чому ви пишете “на Україні” а не “в Україні”, що є правильно? “«Фабрики тролів» виявлені в Росії, Мексиці, на Філіппінах, на Україні, в Білорусії, Малайзії, Марокко, М’янмі, Казахстані…”

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.