Україна

Угорщина анонсувала акцію “Самовизначення для Закарпаття”

Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило українському посольству про акцію 13 жовтня під гаслом “Самовизначення для Закарпаття”.

У зв’язку з цим Україна відправила ноту протесту, передає SKOLE-TODAY з посиланням на 112.ua.

Про це у Twitter повідомив глава МЗС України Павло Клімкін.

“Негайно направили ноту протесту з вимогою заборонити цю провокацію! Впевнені, Угорщина й надалі поважатиме територіальну цілісність України”, – наголосив він.

Раніше повідомлялося, що Угорщина зажадала перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту. У сьомій статті йдеться про мову навчання, в тому числі представників нацменшин. Проти закону висловили застереження Угорщина, Румунія, Болгарія, Росія та Молдова.

Зокрема уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Однак постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що позиція Угорщини не вплине на оцінку Ради Європи.

Очільник МЗС України Клімкін заявляє, що мовна правка закону про освіту не обмежує права національних меншин, й Україна працює над тим, щоб громадяни угорського походження почувалися максимально комфортно.

Парламентська асамблея збирається на осінній сесії провести термінові дебати щодо статті 7 закону України “Про освіту”, підтвердивши цим запит угорців та інших депутатів.

Завантажити ще новин

Більше новин:

Залишити відповідь

Close