Сієста в Україні: українцям дозволять спати на роботі?

0 239

У новому Трудовому кодексі готують ряд змін, які будуть стосуватись відпочинку в робочий час, передає SKOLE-TODAY з посиланням на Politeka.

Так, у новому Трудовому кодексі може з’явитись такий новий термін як «сієста», тобто пообідній короткий відпочинок у спекотну пору доби. В літній період українцям запропонують перерву з 14:00 до 16:00.
На даний час, по закону, працівнику надається для відпочинку та харчування не більше двох годин. Як правило, перерва робиться після чотирьох годин безперервної роботи. Час початку та закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства. Навіть, якщо за умовами виробництва неможливо організувати перерву, працівникові повинні забезпечити можливість прийому їжі протягом робочого часу.
Сієста з’явилась у Іспанії XVII століття та розповсюдилась на більшість країн, які були на той час іспанськими колоніями.
З медичної точки зору сієста дуже корисна. Доктор Едуардо Естівіль упевнено стверджує: «Для дітей до 5 років це просто необхідно, а для дорослих денний сон рекомендується, але в будь-якому випадку він повинен бути коротким. Не більше, ніж 30 хвилин». Проблема в тому, що в більшості країн з поширеною сієстою, обідня перерва значно перевищує цю межу.
Сієста тривалістю не більше 30 хвилин (триваліша може збити природні біологічні годинники і викликати безсоння вночі) покращує здоров’я загалом і циркуляцію крові зокрема, а також попереджає стан пригніченості, збільшеного тиску і стрес. Крім того, покращує пам’ять і процес навчання, сприяє продовженню працездатності і змушує організм не спати до пізнього вечора, незважаючи на накопичену втому.
Такі видатні особистості, як Альберт Айнштайн та Вінстон Черчилль, які пишалися тим, що перейняли цей звичай на Кубі, були його затятими послідовниками. Це призвело до несподіваного результату: під час Другої світової війни їх колеги були вже втомленими до 2-х годин ночі, в той час, як вони виглядали свіжими і здатними продовжувати роботу. Один із найвідоміших іспанських письменників 20-го століття, лауреат Нобелівської премії, Каміло Хосе Села, з властивим йому сарказмом оспівував і насолоджувався таким чисто іспанським звичаєм. Цей романіст говорив про сієсту, що її слід дотримуватися «разом з піжамою, молитвою і нічним горщиком».
Короткочасний денний сон знижує смертність від серцево-судинних хвороб, особливо серед молодих чоловіків, — стверджують грецькі вчені.
0

Автор публікації

Офлайн 2 роки

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 0Публікації: 84Реєстрація: 02-06-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.