Новини Сколівського району

Сколівський районний суд засудив лікаря за смерть пацієнта

0 2 131

17 квітня 2019 року Сколівський районний суд розглянув позов дружини та сина чоловіка, який помер у лікарні після проведеної медичної маніпуляції.

Лікаря, який виконував операцію, засудили до двох років обмеження волі зі звільненням від відбування покарання. Окрім того, “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, де працює лікар, має заплатити сім’ї пацієнта 80 тисяч гривень. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Лікар-анестезіолог КЗ ЛОР “Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи”, що працює за сумісництвом лікарем-анестезіологом, консультантом КЗ ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” обвинувачувався у тому, що виконав пункцію плевральної порожнини, під час якою проколов діафрагму та печінку пацієнту, внаслідок чого останній помер від внутрішньої кровотечі. При цьому згоду на операцію родичі хворого не надавали.

Як зазначається у матеріалах рішення суду, обвинувачений був викликаний до Сколівської ЦРЛ для надання консультації з приводу подальшої тактики лікування стаціонарного хворого із встановленим йому діагнозом: “Цироз печінки у стадії декомпенсації. Жовчнокам’яна хвороба. Синдром портальної гіпертензії. Алкогольний делірій. Хронічна печінкова недостатність ІІІ ступеня. Гостра затримка сечі. Асцит. Анасарка. Дисметаболічна енцефалопатія. Синдром поліорганної недостатності”.

Провівши огляд хворого, лікар самостійно, у порушення вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України № 110 від 14.02.2012 року та Посадової інструкції лікаря-анестезіолога КЗ ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, не зазначивши показів і обґрунтування пункції, провів маніпуляцію, під час якої була пошкоджена печінка, що призвело до внутрішньої кровотечі. Надалі, о 09:20 20.07.2016 року пацієнт помер від крововтрати.

Відповідно до висновку комісійної судово-медичної експертизи № 10 від 28.02.2017 року, настання смерті пацієнта є у причинному зв’язку із неналежним виконанням професійних обов’язків лікарем-консультантом КЗ ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, який не фахово провів пункцію правої плевральної порожнини хворому.

У судовому засіданні обвинувачений своєї вини не визнав. З його слів, він виконав пункцію, аби врятувати пацієнта, оскільки при огляді хворого була виявлена відсутність дихання у правій легені, що ставило його життя під загрозу в силу можливої зупинки серця через тиск на нього рідини у легенях. Пункція мала діагностичну мету, а саме — отримати рідину з легені та, після лабораторних досліджень, зрозуміти про її вміст. Він наполягає, що провів зазначену маніпуляцію із дотриманням усіх норм та правил. На його переконання, не проведення хворому пункції було б рівнозначним залишення його напризволяще, тобто помирати. Також, на його думку, якби лікарі КЗ СРР “Сколівська ЦРЛ” вчасно виявили внутрішню кровотечу, пацієнт би не помер. Тому, на його переконання, відповідальність мають нести лікарі КЗ СРР “Сколівська ЦРЛ”.

Додаткова комісійна судово-медична експертиза № 277 від 23.01.2019 року визначила, що в тих умовах лікар діяв правильно, наполягаючи на пункції. Крім того, цим же висновком експертів констатовано, що чергові лікарі інтенсивної терапії КЗ СРР “Сколівська ЦРЛ” повинні були весь час після проведення пункції та до ранку контролювати загальний стан хворого та діагностувати внутрішню кровотечу.

Тому суд виключив з пред’явленого обвинувачення проведення пункції хворому без рентгенологічних обстежень. Однак заслухавши лікарів Сколівської лікарні та вивчивши матеріали експертиз, вирішив, що вина обвинувачуваного у смерті пацієнта все ж таки є. Бо саме під час пункції був зроблений прокол діафрагми та печінки, внаслідок чого почалася внутрішня кровотеча та настала смерть пацієнта.

При визначенні міри покарання обвинуваченому суд врахував ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, те, що він позитивно характеризується за місцем проживання, є особою, яка є інвалідом ІІІ-ої групи, а також учасником бойових дій (том 3, а. с. 81). До речі, в лікаря були обґрунтовані підстави просити про застосування до нього Закону “Про амністію у 2016 році”, проте він відмовився від неї категорично не визнав своєї провини.

Виходячи з цього, суд визнав лікаря винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, та призначив йому покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки. Проте звільнив від відбування покарання строком на 2 роки з випробуванням. А КЗ Львівської обласної ради “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” має компенсувати сім’ї померлого 12902 грн. на поховання та по 40 000 грн. окремо дружині та сину моральної шкоди.

До речі, дружина та син покійного вимагали моральної компенсації у розмірі 250000 грн. плюс витрати на поминальний обід. Проте суд вказав, що поминання не відносяться до однієї зі складових визначного закону поняття поховання, а сума 250000 моральної шкоди завелика з огляду на те, що частину має відшкодовувати КЗ СРР “Сколівська ЦРЛ”, та з огляду на стан хворого, з котрим він поступив у лікарню, та наявність у нього діагнозів, котрі не піддавалися лікуванню, що свідчило про високий ризик смерті навіть в умовах реанімаційного відділення.

Читайте також:

Коментувати

Your email address will not be published.