Мешканців Сколівщини закликають не палити суху траву

0 799

Розпочалася весна і разом з нею розпочалися щорічні турботи служби державної охорони НПП «Сколівські Бескиди» . Питання охорони території парку від пожеж в цей період на першому місці. На даний час активізовано всю службу охорони території. Посилено патрулювання обходів та поновлено запаси ПММ на випадок гасіння пожеж. Проводиться постійна роз’яснювальна то профілактична робота з місцевими громадами та окремими відвідувачами парку.

Разом з тим адміністрація НПП «Сколівські Бескиди» нагадує любителям відпочинку на природі про дотримання вимог розпорядження Голови Сколівської райдержадміністрації від 05.03.2019 року № 50 «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2019 року» щодо обмеження відвідування громадянами лісів та заборони в’їзду в них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки (IV –V класи).

Особливо гостро в цей період також стоїть питання самовільних палів сухої рослинності та минулорічних трав. На думку більшості людей таке випалювання є корисним для природи, сприяє кращому і швидшому росту трави, а на справді все якраз навпаки. Під час горіння трав у атмосферу попадає величезна кількість шкідливих речовин та саджі, які дуже шкідливі для людини, у вогні гинуть тварини та знищуються їхні гнізда. Неконтрольований вогонь може перекинутися на лісові насадження та будинки, а задимлення є частою причиню ДТП на дорогах.

Також самовільний підпал тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 1700 грн., а також кримінальну відповідальність – обмеження волі від двох до п’яти років.

Хочемо нагадати також, що за підпали та території природо – заповідного фонду штрафи збільшують вдвічі.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.