Сколівщина

За п’ять років «Могила князя Святослава» на Сколівщині зникла під бур’янами

«Могила князя Святослава» – одна з туристичних принад Сколівського району. Пам’ятний високий хрест на кургані було встановлено 2012 року . Через п’ять років виявилось, що пам’ятка нікому не потрібна, та буквально потопає у бур’янах.

Урочисте відкриття та освячення пам’ятного монументу на могилі Князя Святослава, сина Володимира Великого, відбулося 21 серпня 2012 року в урочищі Святослав  за участю керівників області та району, кандидата у народні депутати по 121 виборчому округу Михайла Янковського, а також народного депутата України, голови ЛОО Партії регіонів Петра Писарчука, який профінансував спорудження монумента.

7717834982_bbd7e12b8c_b Співавтор монументу художник Євген Безніско, разом із своєю покійною дружиною, всесвітньо відомим скульптором Теодозією Бриж почали роботу над проектом пам’ятника на початку 90-х років. Проте довгий час не було фінансування для виготовлення монументу, пропри те, що його спорудження було передбачене держзамовленням. Проект вирішив підтримати Петро Писарчук. Відтак, у 2008 році монумент було споруджено і встановлено, проте для офіційного відкриття потрібно було провести благоустрій довколишньої території. Ці роботи завершили у 2012 році.

На постаменті, що виготовлений у вигляді насипної зрізаної піраміди, розташований саркофаг з бронзовою фігурою загиблого князя Святослава. А над саркофагом височіє 18 метровий хрест виготовлений з кам’яних вапнякових блоків. Його добре видно з вікон потягів, що прямують через Карпати.

Історики розповідають, що після смерті батька у 1015 році, древлянський князь Святослав був змушений тікати від рідного брата Святополка “в гори Угорські” (Карпати).
За переказами, князя Святослава наздогнали на березі р. Опір поблизу нинішнього міста Сколе (Святополк нібито наказав дружині “Сколіть їх усіх”). Тут він і загинув від рук свого брата.

Ось як виглядало відкриття пам’ятного монументу:

На проведення благоустрою території знадобилось чотири роки. Минуло п’ять років, і творіння Євгена Безніска та Теодозії Бриз заростає бур’янами. Колись цікава туристична пам’ятка, на відкриття якої знадобилось більше 10-ти років, стає неприступною та непотрібною.

В нерівній боротьбі із часом, вітрами та байдужістю 7717834982_bbd7e12b8c_b впав вказівник, який знайшов свій притулок біля поховання видатного дружинника початку XI сторіччя. Років сто тому існував звичай, згідно з яким кожен, хто проходив повз могилу в урочищі біля Сколе, мав покласти на неї зелену гілку – на знак пам’яті й пошани. Про цей звичай пам’ятає природа, яка шанобливо накрила полеглий вказівник не просто зеленою гілочкою, а добрячим деревцем.

Користувач соціальної мережі Facebook Євген Бернацький, який зараз на відпочинку у Сколівському районі, розмістив фото «Святославової могили», на яких видно, який вигляд має пам’ятка тепер.

Можна почути й іншу історію походження «Святославової могили». Її нібито наказав спорудити барон Гредль (великий промисловець і землевласник, представник відомого аристократичного австрійського роду, якому до початку Першої світової війни належали ліси Сколівщини) на місці мученицької смерті свого скарбника на початку XX століття. На диліжанс, у якому перевозили велику суму грошей (платню робітникам і лісорубам, які працювали на лісорозробках і лісопильнях Гредля) буцімто напали розбійники. Вони зажадали від скарбника добровільно віддати їм валізу з готівкою, обіцяючи натомість зберегти йому життя. Та мужній службовець відмовився – і загинув. Приголомшений такою відданістю, барон розпорядився поховати скарбника з почестями, а на місці його загибелі встановити пам’ятний знак. Оскільки описана подія, за трагічним збігом обставин, сталася саме в урочищі «Святослав», то й знак із часом почали ототожнювати з могилою Святослава. Хоча цілком можливо, що стоїть він на тому самому місці, де колись і справді пролилася кров древлянського князя.

Читати повний текст новини

Більше новин:

30 thoughts on “За п’ять років «Могила князя Святослава» на Сколівщині зникла під бур’янами”

 1. Я не думаю , що найкращим виходом із ситуації є те , що на когось звалити всю вину. Потрібно шукати проблему перш за все у собі.
  Побачили заростає і бачите бездіяльність стаєте і дієте самі , а не сидіти і чекати доки зробить верхівка .
  До речі , верхівку вибирали ми ж самі , брати хабар теж навчили ми самі .
  Так , що міняйте спершу себе , і помимо цього навколишнє середовище.
  Показуйте хороший приклад , а то лише привикли жалітись та нарікати розтопиривши свою філейну точку на дивані.

 2. нарешті знайшовся час кудись з”їздити.. думав заїхати туди.. побачив першу фото і зрозумів, нічого мені там робити… мені тільки цікаво, це такий жарт рига писарчука чи це просто знущання над Святославом, який був найбільшим противником християнства… язичнику який відмовився хреститись поставили хрест на могилі… ідіотизм

  1. А ти розумієш що фото де написано 2017р. Взагалі не та обстановка. Тому що попри сходи ми перекопали вздовж і поперек всю терасу. І бурян такого росту просто не може там рости. А краще не дивись на фото. А поїдь туди і перевірь. Повірь мені ти будеш приємно здивований

  2. Будеш там скинеш пару фоток. І якщо може напиши на чомусь сьогоднішню дату. І сфотографуйся на плані могили. Просто так .щоб небуло потім що фото фейкові

 3. Брехня . Ще в 2015 році ми з колективом РНД Бескид сколівського району м Сколе. прибрали ,вирізали покосили і викинули весь бурян. І продовжуєм кожного року це робити.

 4. Цікаві стежки -це справа кожного мешканця містечка,але організовувати розчищення,думаю ,мали б ті хто хоче приймати пожильців, щоб хоч чимось їх захопити,створіть ініціативну групу і т.д.Криницю, наприклад, чистять Юра Ф,Роман З,і інші сусіди на Гірці,Кальнишевського

 5. Немає інтересу Немає молодіжних організацій
  Немає Юних бандерівців Юних патріотів
  Юних Опришків Взагалі нічого немає в цьому районі
  А якщо є то на папері
  Забув Є організація Лісогубів Карпат

 6. Вимантачили у підприємця гроші,відмили,а проект і фінансування робили ми за кошти того ж Петра Івановича Писарчука,ще при СВИСТУНІ І.І хотіли зробити міст і благоустрій,але не домовились….

 7. Вимантачили у підприємця гроші,відмили,а проект і фінансування робили ми за кошти того ж Петра Івановича Писарчука,ще при СВИСТУНІ І.І хотіли зробити міст і благоустрій,але не домовились….

 8. Альтана де поховані Упівці так само !!! Бурян по груди. А всі так запрошують відвідайте Сколівщину, наш гарний туристичний край.. 😅

Залишити відповідь

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Close