В місті Сколе відкрили історико-краєзнавчий музей «Сколівщина» (ФОТО)

0 674

Cколівщина – це край славної та героїчної історії; край невмирущих легенд; край, де боролися за незалежність української землі Українські Січові Стрільці та воїни УПА; край із відомими історичними місцями – Ключем, Маківкою, Млакою, Верецьким перевалом.

А історія – це не тільки наше минуле, це фундамент, на якому будується сьогодення та майбутнє. 14 жовтня 2018 року, у величне свято Покрови, відзначення Дня козацтва, створення УПА та Дня Захисника України, в м. Сколе урочисто відкрили історико-краєзнавчий музей «Сколівщина».

Створено Музей відповідно до рішення Сколівської районної ради від 17 серпня 2017 року.

По-бойківськи гостинно, із запашним короваєм, запросила всіх до Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина» в.о. директора Музею Тетяна Зінкевич. Обряд благословення та освячення приміщення та експозицій Музею відслужив настоятель церкви Святого Великомученика Пантелеймона, військовий капелан о.Володимир Борис.

Почесну місію перерізання стрічки виконали голова Сколівської районної ради Микола Романишин, голова Сколівської райдержадміністрації Богдан Янко, Сколівський міський голова Володимир Москаль, голова музейної ради Ігор Чудійович.

Для сколівчан та гостей вперше експозиції Музею представили: Теодор Витвицький – «Духовну Сколівщину», Микола Клепуц та Роман Щур «Національно-визвольні змагання», Ігор Чудійович – «Історію сакральної Сколівщини» та «Державу баронів Гределів», Тетяна Зінкевич – «Бойківську світлицю», Василь Приндак – сторінку НПП «Сколівські Бескиди».Також присутні змогли відвідати і повстанську криївку, яка діє в історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина».

Пісенно-музичний патріотичний супровід урочистостей представили хоровий колектив Народного ансамблю пісні і танцю «Бойківщина» та Народний ансамбль народної музики «Файні бойки».

0

Автор публікації

Офлайн 8 год.

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 911Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.