Більше 125 млн. грн. було інвестовано у розвиток Сколівського району з початку року

0 784

Під час сьогоднішнього засідання Львівської обласної ради було заслухано звіт про виконання «Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки» у січні – серпні 2018 року.

Відповідно до даних Головного управління статистики у Львівській області в січні-червні 2018 року найбільший обсяг капітальних інвестицій спрямовано у Сколівський район – 125,1 млн. грн.

Пропонуємо ознайомитися з основними заходами, реалізованими з початку року в розрізі галузей у межах Стратегії розвитку гірських територій Львівської області, яка стала каталізатором для ініціювання напрацювання відповідної програми на загальнодержавному рівні:

Сільське господарство

– розробка системи доплат за утримання поголів’я корів молочного напряму продуктивності (підтримка сімейних молочних ферм з поголів’ям 4 і більше корів). У Сколівському районі діє районна програма підтримки тваринництва (дотація за утримання 3 і більше корів), відповідно до якої за перше півріччя 2018 року залучено 40 тис. грн. з районного бюджету;

– сприяння створенню нових підприємств за допомогою проекту «Рука допомоги».

Туризм і рекреація

У січні-серпні 2018 року проведено обстеження шляхів активного туризму, які будуть ознаковані, зокрема:

– пішохідних шляхів: Сколе (вокзал) – г. Парашка – Коростів – Парашка – м. Сколе – могила Князя Святослава;

Проведено обстеження, розчистку та триває ознакування за рахунок коштів місцевого бюджету, залучених коштів партнерів, неофіційних внесків громади в загальній сумі 99,5 тис грн:

-«На гору Татарівка» – протяжністю 8 км.

-«На гору Магура – протяжністю 18 км.

– «На межі трьох областей» – протяжністю 25,2 км.

– «Ростоки» – протяжністю 8 км.

Паливно-енергетичний комплекс та енергоефективність

За підсумками 9 місяців в рамках реалізації Стратегії домашнім господарствам з обласного бюджету надано 331 кредит на загальну суму 10 088 тис грн для проведення заходів з енергозбереження у власних оселях.

У рамках реалізації нових проектів альтернативної енергетики у Сколівському та Старосамбірському районах надано в оренду земельні ділянки під будівництво ВЕС за рахунок приватних інвестицій в загальній сумі 1657,9 тис грн.

Освіта

Відповідно до Стратегії розвитку гірських територій в галузі освіти виконуються наступні заходи:

– проводиться процедура закупівлі матеріально-технічної бази опорних шкіл за рахунок коштів державного бюджету;

  • введено в експлуатацію ЗОШ у с. Верхня Рожанка Сколівського району на 180 учнівських місць.

Фізична культура

В рамках покращення матеріально-технічної бази фізкультурно-оздоровчої та спортивної інфраструктури передбачено будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям та з тренажерним обладнанням.

Станом на 11.09.2018 тривають роботи по облаштуванню основ для спортивних майданчиків зі штучним покриттям у с. Підгородці.

Облаштовано спортивні майданчики з тренажерним обладнанням у с. Крушельниця, триває монтаж тренажерного обладнання у с. Завадка.

Культура

В рамках виконання Стратегії розвитку гірських територій:

– проведено заходи з покращення матеріально-технічної бази народних домів (роботи з капітального будівництва, ремонту, реконструкції, закупівля техніки та інших основних засобів) в Дрогобицькому, Сколівському, Самбірському, Старосамбірському, Стрийському та Турківському районах;

– проведено заходи із збереження та розвитку історико культурної спадщини Карпатського регіону – дерев’яної церкви Св. Михаїла 1663р., дерев’яної церкви Св. Духа 1814р., дерев’яної церкви Св. Миколая 1750р.;

Охорона здоров’я

В галузі охорони здоров’я виконуються наступні заходи з:

– подальшого розвитку спеціалізованої медичної допомоги, зокрема у Сколівському районі отримано апарат УЗД;

– подальшого охоплення сільських територій первинною медичною допомогою, зокрема створено амбулаторію ЗП-СМ в м. Сколе з охопленням приписної дільниці;

В перспективі передбачено будівництво 1 амбулаторії групової практики в Сколівському районі;

Інженерна інфраструктура

У 2018 році на заходи із забезпечення належної дорожньо-транспортної інфраструктури залучено 58425,0 тис грн, відповідно до цього заплановано відремонтувати 21 об’єкт автомобільних доріг загального користування місцевого значення, з них завершено роботи на 3 об’єктах в межах Турківського, Дрогобицького та Сколівського районів.

Також за рахунок коштів обласного бюджету виготовляється ПКД на проведення робіт з капітального ремонту на 3 об’єктах.

22 травня 2018 року відбулося відкриття Бескидського тунелю (фінансування здійснювалось за рахунок власних коштів залізниці із залученням кредитів ЄБРР та ЄІБ в сумі 2 931 744,0 тис грн).

Екологія

Проводиться реалізація наступних ключових заходів в галузі екології:

– еколого-просвітницька діяльність;

– руслорегулюючі та берегоукріплювальні роботи на р. Магура на території Задільської сільської ради Сколівського району;

– реконструкція очисних споруд у смт. Славське.

Міжнародна і регіональна співпраця, міжнародна технічна допомога

В рамках Програми секторальної підтримки регіонального розвитку на території гірських районів у 2018-2019 рр. передбачено реалізацію наступних проектів:

– «Карпатська мережа регіонального розвитку»;

– «Нові точки зростання для сталого розвитку гірських територій Львівської області»;

– «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині».

Загальна вартість проектів складає 113 млн грн – ці кошти буде інвестовано в гірську зону впродовж двох років реалізації проектів.

Вас може зацікавити
Коментарі
Завантаження...
X