«Ми надали кваліфікаційну допомогу» – у Сколівській лікарні пояснили, чому померла дівчинка не отримала протиотрути

0 3 063

Трагічний інцидент з 4-річною дівчинкою,  яка померла внаслідок укусу гадюки,  отримав широке обговорення у соціальних мережах.  Користувачі,  у коментарях,  звинувачують лікуючий персонал Сколівської ЦРЛ у тому,  що вони не ввели протиотруту,  та не надали відповідної допомоги.

Заступник головного лікаря Сколівської ЦРЛ в коментарі для SKOLE-TODAY повідомляє,  що дівчинці була надана вся необхідна допомога.  А протиотрута не була введена по банальній причині: вона відсутня в цілій Україні,  а не тільки у Сколівській лікарні. 

“У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Сколівськоі ЦРЛ є в наявності полівалентний антитоксин проти зміїної отрути виробництва Індії, який може застосовуватися для лікування інтоксикації від укусу отруйних змій з переліку вказаного в інструкції до препарату. Гадюки карпатської у цьому переліку немає, тому цей антитоксин не міг бути введений потерпілій від укусу дитині”  – пояснює заступник головного лікаря Сколівської ЦРЛ.

“В лікарні дитині, протягом трьох годин, до приїзду реанімобіля зі Львова, надавалася кваліфікована медична допомога, стан дитини було стабілізовано і дитина для подальшого лікування була переведена у спеціалізоване відділення КЗ ЛОР “ЗУСДМЦ”. Покази та протипокази до введення медичних препаратів хворим, в тому числі антитоксинів,  вирішує лікуючий лікар індивідуально для кожного хворого.  В даній ситуації можливо було б вирішувати питання введення специфічного (протизміїного антитоксину від отрути гадюки карпатської) при його наявності. На сьогодні вказаного антитоксину в Украіні не зареєстровано, тому придбати його,  в тому числі за бюджетні кошти,  для невідкладної допомоги неможливо.”- повідомили SKOLE-TODAY у Сколівській ЦРЛ.

Вас може зацікавити
Коментарі
Завантаження...
X