«Медики проводили лікування, судячи з історії, правильне» – чому померла 4-річна дівчинка?

0 1 665

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак розповіла деталі про лікування 4-річної дівчинки, яка померла від укусу змії 15 серпня.

Про це Ірина Микичак розповіла під час засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради.

Директорка департаменту зазначила, що в Україні станом на сьогодні не зареєстровано жодної сироватки проти зміїних укусів. За словами чиновниці, Міністерство охорони здоров’я цього року отримало 90 флаконів сироватки індійського виробництва у вигляді гуманітарної допомоги. Цей препарат в Україні не зареєстрований, однак лікарі його іноді застосовують. Водночас, як зазначила Ірина Микичак, протиотрута, привезена з Індії показана для укусів гірської гадюки, степової гадюки із південних територій. В Україні зазвичай людей кусає польова гадюка, тому найкраще в даному випадку працює вакцина польського виробництва. Одна доза такої вакцини коштує 9 тисяч гривень, але в Україну її також можна завезти тільки нелегально.

«У Сколівському районі із укусами польової гадюки у нас було близько 40 поступлень пацієнтів, але усім лікарям вдавалося врятувати. У них вже напрацьований метод лікування таких пацієнтів. Справа в тому, що сироватка може бути ще більше небезпечна, ніж укус гадюки, оскільки у ній є білок. Якщо людина має реакцію на кінський білок, то вона може дати анафілактичний шок. Тобто від укусу людина ще могла б вилікуватись, а анафілактичний шок – це вже все. Тому лікарі дуже бояться вводити сироватки, адже вони не зареєстровані, і, по-друге, в інструкції чітко написано, що вона проти інших укусів», – розповіла Ірина Микичак.

«Аналогічна була ситуація із дитинкою у Сколе. Вони боялися вводити сироватку, бо це дитина, в неї був певний анамнез. Тому медики проводили лікування, судячи з історії, правильне. Зі Сколе її перевели до Львова, але, на жаль, вона була дуже важка уже на момент поступлення в Сколівську лікарню», – додала вона.

Стан дитини, як зазначають лікарі, був досить важким. Сильну інтоксикацію спричинила отрута карпатської гадюки. Сироватки від неї наразі немає в Україні. Тож дівчинка її не отримала. Однак антиотрута, запевняють у медзакладі, не панацея.

Директор департаменту наголосила, що українці змушені постійно завозити контрабандні препарати з-за кордону, оскільки в Україні вони не зареєстровані, а для пацієнтів потрібні.

Нагадаємо, Львівська місцева прокуратура №1 розпочала кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків медичними працівниками, внаслідок чого загинула малолітня дитина.

Дівчинку зі Львова вкусила гадюка 11 серпня у Сколе. Того ж дня дитина потрапила у реанімацію Сколівської районної лікарні. Із суботи на неділю її перевезли до Львова у дитячу «Чорнобильську лікарню» на вулиці Дністерській. Саме звідти 14 серпня і надійшло повідомлення до Нацполіції про те, що дівчинка померла. Прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.

«Я не переконана, що введення сиворотки в даному випадку могло допомогти цій дитині. Впродовж 25 років ми лікуємо дітей з таким отруєнням власне від укусів змій. І більшості дітям ми не вводимо сиворотку. Ми мали лишень кілька доз минулого року, а перед тим жодна дитина не отримувала і жодна дитина не померла», – прокоментувала заступниця директора Західноукраїнського дитячого медичного центру Олена Козлова.

Тепер за цим випадком працюватимуть судмедексперти.

Вас може зацікавити
Коментарі
Завантаження...
X