«Медики проводили лікування, судячи з історії, правильне» – чому померла 4-річна дівчинка?

0 1 631

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак розповіла деталі про лікування 4-річної дівчинки, яка померла від укусу змії 15 серпня.

Про це Ірина Микичак розповіла під час засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради.

Директорка департаменту зазначила, що в Україні станом на сьогодні не зареєстровано жодної сироватки проти зміїних укусів. За словами чиновниці, Міністерство охорони здоров’я цього року отримало 90 флаконів сироватки індійського виробництва у вигляді гуманітарної допомоги. Цей препарат в Україні не зареєстрований, однак лікарі його іноді застосовують. Водночас, як зазначила Ірина Микичак, протиотрута, привезена з Індії показана для укусів гірської гадюки, степової гадюки із південних територій. В Україні зазвичай людей кусає польова гадюка, тому найкраще в даному випадку працює вакцина польського виробництва. Одна доза такої вакцини коштує 9 тисяч гривень, але в Україну її також можна завезти тільки нелегально.

«У Сколівському районі із укусами польової гадюки у нас було близько 40 поступлень пацієнтів, але усім лікарям вдавалося врятувати. У них вже напрацьований метод лікування таких пацієнтів. Справа в тому, що сироватка може бути ще більше небезпечна, ніж укус гадюки, оскільки у ній є білок. Якщо людина має реакцію на кінський білок, то вона може дати анафілактичний шок. Тобто від укусу людина ще могла б вилікуватись, а анафілактичний шок – це вже все. Тому лікарі дуже бояться вводити сироватки, адже вони не зареєстровані, і, по-друге, в інструкції чітко написано, що вона проти інших укусів», – розповіла Ірина Микичак.

«Аналогічна була ситуація із дитинкою у Сколе. Вони боялися вводити сироватку, бо це дитина, в неї був певний анамнез. Тому медики проводили лікування, судячи з історії, правильне. Зі Сколе її перевели до Львова, але, на жаль, вона була дуже важка уже на момент поступлення в Сколівську лікарню», – додала вона.

Стан дитини, як зазначають лікарі, був досить важким. Сильну інтоксикацію спричинила отрута карпатської гадюки. Сироватки від неї наразі немає в Україні. Тож дівчинка її не отримала. Однак антиотрута, запевняють у медзакладі, не панацея.

Директор департаменту наголосила, що українці змушені постійно завозити контрабандні препарати з-за кордону, оскільки в Україні вони не зареєстровані, а для пацієнтів потрібні.

Нагадаємо, Львівська місцева прокуратура №1 розпочала кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків медичними працівниками, внаслідок чого загинула малолітня дитина.

Дівчинку зі Львова вкусила гадюка 11 серпня у Сколе. Того ж дня дитина потрапила у реанімацію Сколівської районної лікарні. Із суботи на неділю її перевезли до Львова у дитячу «Чорнобильську лікарню» на вулиці Дністерській. Саме звідти 14 серпня і надійшло повідомлення до Нацполіції про те, що дівчинка померла. Прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.

«Я не переконана, що введення сиворотки в даному випадку могло допомогти цій дитині. Впродовж 25 років ми лікуємо дітей з таким отруєнням власне від укусів змій. І більшості дітям ми не вводимо сиворотку. Ми мали лишень кілька доз минулого року, а перед тим жодна дитина не отримувала і жодна дитина не померла», – прокоментувала заступниця директора Західноукраїнського дитячого медичного центру Олена Козлова.

Тепер за цим випадком працюватимуть судмедексперти.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.