Новини Сколівського району

На Сколівщині змія вкусила жінку на присадибній ділянці

0 1 528

У Сколівську центральну районну лікарню у стані середнього ступеня важкості госпіталізовано жительку с. Орявчик.

28 червня о 15:35 год. в Сколівську центральну районну лікарню у стані середнього ступеня важкості госпіталізовано жительку с. Орявчик Сколівського району, 1989 року народження, яку на власній присадибній ділянці у праве плече вкусила змія.

Чисельність плазунів збільшилась. Це пояснюється тим, що для них характерні коливання чисельності, яке, в свою чергу, залежить від кількості здобичі, якою вони живляться. Останніми роками ми спостерігаємо теплі і дощові літа, що сприяють розвитку земноводних і гризунів, які є кормовою базою для змій.

Спека спонукає більшість мешканців, принаймні у вихідні, тікати від пекучого сонця з сім’єю та друзями кудись подалі. Чимало людей із-поміж варіантів відпочинку обирають пікнік чи прогулянку лісом, щоб там не було багато людей… Однак, тікаючи подалі від цивілізації, не слід забувати про вірогідну небезпеку, яка може там чатувати. Зокрема, якщо мова йде про лісисту місцевість, то пам’ятайте, хоча Карпати і не славляться великою кількістю видів отруйних змій, все ж один, а саме – гадюка звичайна, у нас таки водиться. Насамперед варто знати, що з плазунів на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» можна зустріти 5 видів: вуж звичайний, вуж водяний, мідянка звичайна, яка занесена до Червоної книги України, гадюка звичайна, та полоз лісовий.

Також часто помилково за отруйну змію сприймають веретільницю ламку (безногу ящірку). Серед усіх видів небезпечною для людей є тільки гадюка звичайна. Забарвлення гадюки звичайної дуже мінливе. Зустрічаються особини забарвлені в сірий, бурий, червоно-бурий кольори з темною зигзагоподібною смугою вздовж хребта. В Карпатах також часто зустрічаються повністю чорні особини, зазвичай не більше 60-70 см. Голова ромбовидної форми, різко відмежована від тулуба, хвіст короткий, також відмежований. На голові є Х-подібний рисунок. Люди дуже часто сприймають мідянок за отруйних, проте для людини вони такими не є. Навіть якщо мідянка і вкусить, для людини це не буде небезпечно чи смертельно, хоча рану промити треба.

Змії, як і будь які істоти, хоч і не із ряду найприємніших, тільки охороняють свою територію. Тому нам слід просто бути обережними: не ставати їм на хвости; ідучи в ліс по гриби чи ягоди, одягати гумові чоботи та штани з цупкої тканини, і тоді ніякі змії – не завада.

Завантаження...