У самому центрі міста Сколе мешканці виявили кубло плазунів (ФОТО)

0 3 534

Неприємний сюрприз виявили мешканці міста Сколе, практично у самому центрі населеного пункту – кубло безногих ящірок, відомих під назвою веретінниця, або гладун.

Кубло плазунів виявила жителька міста Сколе Тетяна Зінкевич:

“Натуральний гадюшник у самісінькому центрі міста я зафіксувала сьогодні. Цей ганебний овид я знайшла за приміщенням міського супермаркету та поряд з універмагом. Повний хаос і антисанітарія призвели до масового розмноження змій. І тут щодня (!) ходять люди до майстерні з ремонту взуття. До біди – кілька кроків. Ганьба безгосподарникам.”

При більш детальному огляді було встановлено, що це не зовсім змії, а великі безногі ящірки веретінниці,які повністю втратили свої кінцівки та часто сприймаються за змій.

Як повідомила п.Тетяна, вона нарахувала 12 особин цих плазунів. І хоча вони не становлять небезпеки для людей, наявність плазунів у центрі міста змушує задуматись про загальний санітарний стан містечка.

Веретінниці за розмірами досягають 40-50 см, самки дещо більші за самців. Хвіст становить майже половину довжини тіла, проте практично не відрізняється від тулуба. Ці ящірки рухаються досить повільно, їх легко упіймати.

Знахідка викликала жваве обговорення у соціальних мережах:

Як і решта ящірок, веретінницеві скидають хвости у випадку небезпеки, збиваючи з пантелику хижаків, після чого хвіст відростає, проте не досягаючи оригінальної довжини. Ці ящірки відрізняються від змій кількома особливостями: своїми повіками й маленькими отворами вух (тих і тих не мають змії), а також язиками, що теж є роздвоєними, але не такими довгими, як язики змій.

 

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 901Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.