У Славській ОТГ спростували інформацію про підняття податків

0 608

Керівництво Славської ОТГ спростувало інформацію про наміри підняти податки у 33 рази. Так, у селищній раді наголосили – у 2018 році немає ставки сплати земельного податку у 0.3%, а діє ставка у 1%.

Свою помилку також визнав і Федір Хрипта, який днями раніше написав про збільшення ставки земельного податку з 0.3% до 1%.

“При коментуванні проекту мною було допущено помилку щодо податку на землі сільського господарського призначення НГО яких проведено для фізичних осіб. Хочу звернути увагу що ставка в розмірі 1% від НГО діє в 2018 році і планувалась на 2019. Поряд з моєю помилкою допущено помилку з боку апарату ради і в їхньому оновленому проекті помилково вказана сума 74.09 грн. за одну сотку. Тому на даний час це питання узгоджується і робиться перерахунок пропонованих ставок. Я звернувся до працівників ради з питання щоб поряд з процентними ставками додатково ставити грошовий вираз ставки податку, тому що для громадян більш зрозумілим є грошовий вираз. Якщо аналізувати змінений проект то він в цілому є зваженим. Враховані пропозиції по землях житлової забудови і вона пропонується в розмірі 0,05% НГО (не 0,3% як пропонувалось). Тому вибачаюсь за допущену неточність в даному питанні.”

Також автор звернув увагу:

“…крім податку на землю в нас є ще податок на майно, відмінне від земельної ділянки. Всі ми хочемо щоб в наших населених пунктах, які входять до громади, працювали ФАПи, місцева лікарня, школи і т.д. і хочемо щоб це мало пристойний вид. Для всього цього потрібні кошти, а для коштів потрібні і платники податків.

Базою оподаткування об’єктів житлової нерухомості є житлова площа, яка перебуває у власності фізичних осіб, і обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надається органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

На сьогоднішній день ДФС не має повної бази даних Державного реєстру речових прав і відповідно не всі власники житлової нерухомості охоплені даним податком. В даній ситуації виходить певний нездоровий момент – ті мешканці, які мають свідоцтво сплачують податок. Тим більше зростання мінімальної зарплати автоматично збільшує ставку податку, а відповідно і платежу. Останній час досить широкого поширення набула практика коли органи ДФС користуючись сайтами, на яких розміщення інформація про мешканців, які приймають гостей і користуючись цією інформацією, позбавляють цих мешканців пільги на житло. Чому в даній ситуації органи ДФС не витребують інформації про власників майна з Державного реєстру речових прав, а для них за нормами ПКУ така інформація повинна бути безкоштовною. Тому кожен з мешканців громади повинен свідомо долучитись до сплати даного податку. З врахуванням пільг він не буде вже значно і великим. Враховуючи те, щоо в нашій громаді працює група юристів, можливо потрібно вивчити дане питання і попробувати в судовому порядку отримати дані реєстру. Я думаю юристи над цим питанням плідно попрацюють.”

 

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 901Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.