Як розбомбили маєток Гредлів на Сколівщині (ФОТО)

Добірка фото 1915 року

1 2 802

У роки Першої світової війни містечко Сколе на Львівщині відзняли військові австрійські фотографи. На них видно пошкоджений маєток місцевих підприємців. Фото зберігають у фондах Австрійського державного архіву – Österreichisches Staatsarchiv.

Пам’ятка архітектури була зведена в історичному районі Демня у стилі необароко. Має 2 поверхи. Палац і парк у Сколе були закладені бароном Еугеніушем Кінскі в середині XIX століття після того, як він він придбав сколівські землі у графа Потоцького. Наприкінці XIX століття палац перебудувала в стилі необароко єврейська родина братів баронів Гредлів, які контролювали місцеву промисловість. На деяких старих фотографіях немає купола над центральною частиною будівлі, проте є два бічних – можливо, вони були зруйновані у Першу світову війну.

У лютому 1915 року через місто в напрямку Верецького перевалу пройшли колони російських військ 22-го піхотного корпусу 8-ї армії генерала Брусилова. 3 березня 1918 року в місті відбулось “свято державності і миру” на підтримку дій уряду УНР. На ньому були присутні майже 8 тис. осіб.

У 4 км на південь від гірського містечка Сколе є урочище, яке з давніх часів має назву Святослав. У бойківському краї з покоління в покоління передається історія про вбивство в цій місцевості ймовірного спадкоємця київського престолу, сина Володимира Великого – князя Святослава.

За легендою, вбивство скоїли наймані вбивці, котрих підіслав інший син Володимира – Святополк, відомий в історії під прізвиськом Окаянний. 2012 року на цьому місці, яке вважають могилою князя Святослава, бойки встановили пам’ятник – кам’яний надгробок із хрестом.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

0

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 906Реєстрація: 03-08-2017
Джерело Gazeta.ua
Сайт SKOLE-TODAY
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Анонім сказав

    А як сьогодні виглядає цей маєток? Секрет?

    0

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.