У Сколівському районі облагородили братську могилу воїнів УПА

1 491

За ініціативи НПП «Сколівські Бескиди» та відповідно до звернень, небайдужої до історичних пам’яток, громади Підгородецької сільської ради, в ур. «Зеленівський Потік», що на території Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди», працівниками нацпарку було проведено акцію з облагородження та озеленення братської могили воїнів УПА куреня «Бойки» імені Богдана Хмельницького.

До заходу запросили місцеву владу, депутатів, громадськість, працівників школи.

Запланований нацпарком захід проведений у рамках Акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!». Усі роботи були узгоджені з місцевими істориками Щуром Романом Семеновичем та Ульмер Ганною Миронівною.
Розчищення, облагородження та озеленення даного урочища носило особливий характер, оскільки ця братська могила воїнів УПА, раніше була озеленена високорослими деревами – туями колоновидними, які в останні роки створювали тінь над встановленим Мальтійським Хрестом з зображенням Богородиці, що призводило до поступового руйнування.

У акції взяли участь: Мирон Лавришин, Іван Жовнір, Назарій Підгородецький, Володимир Данилович, Олег Стрищак та Леся Джуфер.

Біля братської могили проведено благоустрій території та висаджено декоративні види рослин.
Прохання до відвідувачів історичного місця, де 7 січня 1945 р. відбувся бій воїнів УПА з більшовиками, і де загинули захисники України – не плюндрувати і не засмічувати цю і прилеглу територію.

1 Comment
  1. Rostyslav Mykolaiovych Yakuts

    Подіяяяя…..кожен рік мае прибирати сіль рада

Leave A Reply

Your email address will not be published.