Сколівщина

«Наше, українське»: мер Сколе вирішив встановити шибеницю, відмовившись від гільйотини

Мер Сколе Володимир Москаль вирішив побудувати в центрі міста шибеницю заміть гільйотини, бо це, на його думку, більш притаманно слов’янській традиції. Оновлена інформація з’явилася 2 квітня, на офіційному сайті міської ради Сколе.

Міський голова Сколе Володимир Москаль уточнив, що мав такий намір з самого початку, просто повідомлення на сайті Сколівської міськради,  опублікували з помилкою. «Шибениця планувалася з самого початку. То таке наше українське, слов’янське», – пояснив свою позицію мер у коментарі Zaxid.net.

Нагадаємо, 30 березня на сайті Сколівської міськради з’явилась пропозиція звести на місці радянського монумента, що на центральній площі Сколе, пам’ятник гільйотині. Таким чином мерія хотіла символічно зобразити боротьбу з корупцією, наркодилерами тощо.

Ця ідея мерії викликала жваву дискусію. Місцеві мешканці обурювалися, що майдан Незалежності – громадське місце, де гуляють з дітьми, тому краще там облаштувати лавочки, а не «каральні» інструменти. Сколівчани пропонували облагородити територію, а радянський пам’ятник перемалювати.

«Районний центр, туристичне містечко, для дітей нема жодного відпочинкового майданчика. Батьки, щоб відпочити з дітьми, їдуть у Стрий, Львів, щоб показати дітям елементарні качелі. Ні, хтось розумний придумав «Гільйотину», ‒ обурилася Леся Левочко.

Однак міський голова Сколе наполягає на необхідності встановлення шибениці. А при бездіяльності поліції злочинців обіцяє карати привселюдно.

«Будемо всіх наркодилерів за ноги догори і патиком по задниці, якщо станеться якийсь трафунок і не буде реагувати поліція. Чи хтось бив дітей, чи буде якась наруга, чи корупціонери, які вимагають від людей гроші.. Тільки так буде дієво і з карністю, коли буде та петля в нас. То буде пам’ятник карності за злочини», ‒ розповів Володимир Москаль.

Мер вже має проект і матеріали для пам’ятника. Каже, що з бюджету не братиме ні копійки. Обіцяє звести пам’ятник за свої кошти і долучити ще кількох підприємців. Вартість оцінює у близько 30 тис. грн. З його слів, то буде металевий каркас, а петля буде умовна. Її закріплять високо, щоб не було травматизму.

На запитання чи не відлякуватиме це туристів і дітей мер Сколе поянює, що «дітей треба виховувати змалечку». А інші міста, на його думку, мають встановлювати шибениці по всій Україні, за сколівським прикладом.

«Такий пам’ятник має стояти в кожному місті і містечку України. І парламентом має бути повернуто в Україну смертну кару на 3 місяці за особливо важкі злочини для суддів, прокурорів ‒ це найбільші хабарники», ‒ наголосив Володимир Москаль. ‒ «Ми, націоналісти, приймемо такий закон в парламенті, що ще Кучма буде нести покарання за масовий виїзд людей на заробітки. Бо від того розпадаються сім’ї, зростає наркоманія. То є злочин проти людства».

Своє ж звинувачення у хабарництві Володимир Москаль називає підставною справою, яку прокуратура йому «шиє» через конфлікт за приміщення у Сколе. Нагадаємо, що 15 березня Стрийський міськрайонний суд визнав винним Володимира Москаля у хабарництві і призначив покарання ‒ 6,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Мер вважає цей вирок несправедливим і оскаржить його в апеляційному порядку. У свою чергу апеляційну скаргу подає і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м’яким.

Поки рішення суду не вступило у законну силу, Володимир Москаль продовжує виконувати обов’язки міського голови.

Читати повний текст новини

Більше новин:

17 thoughts on “«Наше, українське»: мер Сколе вирішив встановити шибеницю, відмовившись від гільйотини”

  1. Господи, пане голово, чи закриється нарешті то питання гільйотинно-шибеничне! Пасха за дверима, а ви вирішили всіх страшити тим, чим настрашити взагалі не можливо, бо бідний нарід не має що і де красти, хіба би самі вішалися від такого життя, та на щастя боїться Бога, а багачі над цим всім тільки сміються! Займіться чимось корисним і не тіште нас, що хочете все це зробити власним коштом! У себе під хатою – будь ласка! Я перша піду вашу шибеницю руйнувати, якщо ви її зведете без згоди громади! Місто – це не ваша приватна власність!!!

  2. Я. не. знаю,. яка. мерзота. вже. декілька. тижнів. дописує. це. лайно(можливо. на. заказ,)—-але. це. гидко!. Істото-,. або. в. голові. маєш. велику. “бубу”,або. велику. заздрість і. злобу.. Іди. висповідайся!

    1. А де поділись …всі при владі обдирають люд трудовий …пенсії які отримують ,дітей своїх ні оден на будову не влоштовує

Залишити відповідь

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Close