На Сколівщині водій маршрутки відмовляється перевозити учасників бойових бій

19 4 639

Як повідомляє 41-річний чоловік, який є учасником бойових дій та має відповідне посвідчення, водій маршрутки «Стрий-Пшонець» (ВС 4481 ЕН) регулярно відмовляється від перевезння учасників бойових дій.

Свою відмову від пільгового перевезення водій маршрутки «Стрий-Пшонець» (ВС 4481 ЕН)  аргументує тим, що учасники бойових дій повинні їздити тільки по формі та тільки на службу, повідомляє SKOLE-TODAY.

Окрім того, перевізник більш ніж впевнений, що у вихідні дні посвідчення учасника бойових дій не є приводом здійснювати безкоштовне перевезення.

“Водій неодноразово відмовляється від перевезення учасників бойових дій. Пред’явлення посвідчення нічого для нього не означає. Просимо районну владу розібратись у цьому питанні”, – пише обурений чоловік.

Нагадаємо, що Стаття 12 Закону України “Про транспорт” зобов’язує транспортні підприємства забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Згідно з нормою пункту 7 ч.1 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надається пільга – «безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;»

Зазначена норма Закону не містить жодних обмежень для практичного застосування такої пільги, зокрема, щодо конкретного часу для реалізації цієї пільги, чи кількості пільговиків на один транспортний засіб, чи наявності дозволу органу місцевого самоврядування або власника підприємства, що проводить перевезення в громадському транспорті.

Однак фактично такі обмеження нерідко встановлюються насамперед самими приватними перевізниками та водіями громадського транспорту (наприклад, водіями маршрутних таксі), які під різними надуманими приводами категорично відмовляються здійснювати пільгове перевезення пасажирів по посвідченню учасника бойових дій.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про автомобільний транспорт” пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним  перевізникам,  які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

Таким чином, будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною.

19 Comments
 1. Віталій Гирич
  Віталій Гирич says

  Держава має дати зарплату воєнним,щоб вони могли заплатити за проїзд,а не робити ведмежу послугу.

 2. Тетяна Зінкевич
  Тетяна Зінкевич says

  В тій маршрутці можна хіба курей возити. Двері на ходу відчиняються. Жах. Чи то водій жмот, чи ціле АТП, але ремонтувати не спішать. З мораллю бачу те саме- її відсутність.

 3. Роман Ш.
  Роман Ш. says

  !

 4. Ярослава Кориневич

  Нехай напише заяву в районну адміністрацію, прокуратуру і хай розбираються з перевізником.

 5. Vira Rovenska
  Vira Rovenska says

  На Хмельниччині був подібний випадок – водія відправили в зону АТО

 6. Raisa Filonenko
  Raisa Filonenko says

  На Схід його. Побуде там хоч місяць-два- людиною стане!

 7. Галина Тарахома
  Галина Тарахома says

  Інема на нього управи ні влади!А ми хочемо ще щось змінити на краще!Та ніколи кращого не буде з такими людьми!!

 8. Ярослав Коваль
  Ярослав Коваль says

  Дайте його дані у РВК.І помахайте йому щасливої дороги

 9. Оксана Кориневич Томин

  Такого водія відправити вгарячу точку.

 10. Ярослав Блистів
  Ярослав Блистів says

  Бо то дед комуністичноіі закалки,і халус на гроші!!!

 11. Надія Стасів
  Надія Стасів says

  Такого водія треба відправити у зону АТО.тоді буде поважати учасників бойових дій.

 12. Іванна Сливка-Коваль

  Ну чому так 😒

  1. Ярослав Коваль
   Ярослав Коваль says

   Тому що власник буса його відкупить від мобілізації.(((

 13. Maria Kowalchyk
  Maria Kowalchyk says

  Такого водія розбавити ліцензії на право перевезення пасажирів,хай їде в АТО,або возить курей,почався сезон.

 14. Михайло Масний
  Михайло Масний says

  Відмовляється возити у вихідні і святкові дні.Аргументи водія що він повинен перевозити людину тільки у військовій формі і тільки в робочі дні до місця служби і назад,в інших випадках не зобов’язаний

  1. Анонім says

   Що за дурня?

   1. Анонім says

    От через таких як ти і живемо так.

  2. Іванна Сливка-Коваль

   Маячня,у формі і все,так не має бути😕

  3. Іванна Марицяк
   Іванна Марицяк says

   Позор тобі Михайло!.

Leave A Reply

Your email address will not be published.