Розробники із SoftServe за допомогою доповненої реальності відтворили вигляд стародавньої фортеці Тустань у Сколівському районі

0 907

R&D-підрозділ компанії SoftServe завершив роботу над проектом Tustan AR. Це мобільна аплікація для iOS і Android, яка за допомогою технології доповненої реальності відтворює вигляд середньовічної наскельної фортеці Тустань, залишки якої розташовані в Сколівському районі.

Про це повідомив R&D директор SoftServe Василь Милько, повідомляє SKOLE-TODAY.

“Працюючи над проектом ми застосовували фотограмметричну реконструкцію, 3D-моделювання, консультувалися також з істориками та краєзнавцями. В результаті нам вдалося відтворити вигляд середньовічної фортеці і тодішніх скель з точністю до сантиметрів. Туристи, які відвідують Тустань, тепер можуть у реальному просторі побачити старовинний оборонний комплекс і відчути його міць.”, – розповідає В.Милько

У SoftServe вважають, що їхній проект зможе допомогти у реконструкції інших пам’яток України.

“Проект був цікавим для нас не тільки в технологічному, але і в “ідейному” плані: ми вирішили розробити рішення, яке можна буде в подальшому використовувати для реконструкції й інших історичних пам’яток в Україні”, – розмірковує директор підрозділу.

Зараз додаток Tustan AR доступний в режимі реального часу на місці знаходження історичної пам’ятки за будь-яких погодних умов. Крім того, зображення можна побачити дистанційно, завантаживши безкоштовний додаток в App Store та PlayMarket

Всі напрацювання, всі моделі та код виклали у відкритий доступ на GitHub .

Тустань – середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області, поблизу с. Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниці.

Унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи.

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 901Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.