На Сколівщині розпочинається новий проект «Тренінг з фінансової грамотності»

1 917

Громадська організація «Імпульс» анонсує про початок діяльності в рамках нового проекту «Тренінг з фінансової грамотності (включаючи гру «Заощадження») за сприяння і фінансової підтримки Фонду ощадних кас з міжнародного співробітництва (SBFIC).

Проект триватиме з листопада 2017 року по травень 2018 року і спрямований на формування у школярів і молоді корисних фінансових умінь і навичок, підвищення рівня обізнаності в області фінансових інструментів через гру «Заощадження», повідомили SKOLE-TODAY в прес-службі Сколівської РДА.

Протягом проектного періоду на базі трьох пілотних шкіл (Сколівська академічна гімназія, НВК «ЗСШ-ліцей» с. Козьова і Підгородецька ЗОШ І-ІІІст) буде проведено тренінги з фінансової грамотності для старшокласників та молодих осіб, в тому числі з соціально-вразливих груп населення (незайнята і безробітна молодь, соціальні сироти, молодь з багатодітних, неблагополучних і малозабезпечених сімей).

Під час навчань молодь дізнається і попрактикується в плануванні і оптимізації свого і сімейного бюджету, опанує інструменти для вибудовування стратегії фінансового благополуччя, отримає уявлення про можливості формування фінансових “подушок безпеки”, сформулює особисті цілі, завдання та шляхи їх вирішення.

Практичний і найцікавіший компонент проекту – проведення гри «Заощадження», який розпочнеться в березні місяці з учасниками курсової підготовки на базі пілотних шкіл району.

Загальна мета цієї настільної ділової гри полягає в тому, щоб краще зрозуміти, як скласти та управляти бюджетом родини та заощаджувати на майбутні плани і непередбачувані випадки, а також:

 • розуміти важливі поняття, такі як інфляція, безпека та ліквідність;
 • зрозуміти значення сімейного бюджету, а також таких важливих компонентів, як дохід, витрати, поточні та майбутні потреби та бажання;
 • визначати, управляти та аналізувати особистий та сімейний бюджети;
 • набути вміння виявляти та управляти поточними та майбутніми потребами та бажаннями, а також планувати та забезпечувати можливі поточні та майбутні життєві ризики;
 • розуміти мету та переваги заощаджень;
 • розуміти відмінності між заощадженням у фінансовій установі та іншими способами заощадження;
 • набути вміння визначати та обирати надійну фінансову установу.

На заключному етапі проекту (квітень-травень) долучитися до гри «Заощадження» матимуть змогу інші групи зацікавлених осіб: учні і вчителі шкіл, представники соціальних служб району, молоді підприємці-початківці, батьки учасників проекту.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

 1. Taras Vepriv
  Taras Vepriv сказав

  Сам хотів би взяти участь в такому.

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.