У с.Нижня Рожанка перепоховають останки солдатів Першої світової війни

1 1 067

У селі Нижня Рожанка Сколівського району 07 листопада 2017 року о 13:00 території військового кладовища відбудеться перепоховання 91 останків солдат Першої світової війни.

У період 24.07-6.08.2006 р. членами «Товариства пошуку жертв війни Пам’ять» та  фахівцями КП ЛОР «Доля» проводилися пошуково-ексгумаційні роботи на г.Татарівка біля с.Нижня Рожанка Сколівського району Львівської області.

Участь в дослідженнях приймали учасники вишкільного скаутського табору благодійної організації «Федерація скаутів «Галицька Русь», студенти історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, а також представник Міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області капітан Василенко П.В.

Обстеженням території було встановлено, що місце, де за свідченнями місцевих жителів знаходилися санітарні поховання періоду Першої світової війни, розташоване на крутому схилі г.Татарівка. Скелетовані людські останки знаходилися на невеликій глибині у вирвах від вибухів артилерійських снарядів. У наслідок діяльності «чорних археологів» більшість з могил мали сліди руйнування, а розрізнені кісткові рештки людей часто лежали по схилу гори під відкритим небом.

Процес пошуково-ексгумаційних досліджень полягав у виявленні, розкритті та ексгумації останків військовослужбовців з використанням методики археологічних розкопок: розкриття могил у межах всієї площі, розчищення останків за допомогою ножів, шпателів, щіток, фотографування та опис ходу робіт, зачищення території за допомогою металодетектора тощо. Роботи ускладнювалися значною крутизною схилу гори, залісненістю її деревами і чагарником, кам’янистістю ґрунту, а також несприятливими погодними умовами. В умовах затяжних дощів у ряді випадків утруднювався процес розчищення останків, фотофіксація результатів дослідження і т.д.

 

0

Автор публікації

Офлайн 2 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 911Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Марія Шунькова сказав

    Можливо, це кладовище поляків

    0

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.