Сколівщина

На Верецькому перевалі освятять Меморіал січовикам Карпатської України

15 жовтня у с. Климець Сколівського району відбудеться відкриття Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України.

Відкриття Меморіального комплексу відбудеться у межах святкування 75-річчя створення УПА і Дня захисника України, повідомили у прес-службі Сколівської РДА.

Під час заходу відбудеться освячення Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України, громадське віче, церемонія покладання квітів і запалення лампадок.

17 березня 1939 на третій день окупації Карпатської України Мадярщиною мадярські жандарми гнали на перевал через села Нижні Ворота, Верб’яж, Завадка колони полонених галичан – вояків Карпатської Січі і передали їх польській прикордонній службі, яка розмістила полонених у підвалах своїх казарм. Наступного дня, 18 березня 1939 до сходу сонця полонені біли розділені на колони, відконвойовані вліво і вправо від перевалу по лінії кордону приблизно на півтора-два кілометри і розстріляні на закарпатській стороні над селами Нова Розтока і Верб’яж, та між Петросовицею, Жупанами і Лазами.

Зазначимо, на меморіальному військовому кладовищі на Верецькому перевалі спочиває 22 українських герої.

Читати повний текст новини

Більше новин:

1 thought on “На Верецькому перевалі освятять Меморіал січовикам Карпатської України”

Залишити відповідь

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Close