Бескидський тунель на Сколівщині: будівництво завершено

2 1 922

Днями у Карпатах завершили будівництво Бескидського тунелю, передає SKOLE-TODAY з посиланням на Центр транспортних стратегій. Основні будівельні роботи виконувало підприємство ЗАТ “БА Інтербудмонтаж Україна”, тобто пробивало тунель, бетонувало його, облаштовувало гідроізоляцію.

4 жовтня 2017 року будівництво Бескидського тунелю було звершено. Раніше в “Укрзалізниці” повідомляли, що “Інтербудмонтаж” мав завершити свою частину робіт 6 листопада.

За підрозділами “Укрзалізниці” залишається облаштування земляного полотна на підходах до нового тунелю, укладання верхньої будови колії, монтаж лінії електропередачі і зв’язку. Повний комплекс робіт планується Завершити 25 травня 2018 року, повідомляли в “Укрзалізниці”.

Новий двоколійний тунель буде пропускати до 100 пар поїздів на добу зі швидкістю 60-70 км / год. Чинний одноколійний тунель може максимум пропустити 47 поїздів на добу на швидкості 15-40 км / год.

Бескидський тунель побудований в 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс, крім того його слабка пропускна здатність накладає обмеження на весь міжнародний транспортний коридор. Бескидський тунель – єдиний одноколійна ділянка на всій довжині V Критського коридору, що проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів).

Очікується, що перший потяг поїде по новому тунелю в другому кварталі 2018 року. Чинний одноколійний Бескидський тунель є другим за довжиною залізничним тунелем в Україні.

Бескидський одноколійний залізничний тунель розташований між станціями Бескид і Скотарське Мукачівської дистанції Львівської залізниці (Львівська залізниця). У поздовжньому розрізі це штольня майже круглого перерізу з відкритими виходами назовні. Північний портал тунелю розташований на території земель Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області, а південний – у Воловецькому районі Закарпатської області. Тунель проходить під головним карпатським вододільним хребтом.

Загальна довжина тунелю становить 1764,5 м. Він пробитий у товщі Кросненської зони, в якій чергуються пісковики та алевроліти з кутами падіння пластів 65—80° і пролягає на глибині 180 м від поверхні Бескидського хребта, висота пролягання тунелю над рівнем моря 800 метрів. Приблизно на середині тунелю підйом змінюється спуском.

Сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

 

Найвідоміші факти:

Бескидський тунель має удвічі збільшити потік поїздів через Карпати, який станом на 2017 рік складає лише 42 на добу.

 • Проект з будівництва тунелю стартував у 2007 році, в якому розпочались перші проектно-вишукувальні роботи, розвідка рельєфу і геодезичні роботи з будівництва майбутнього Бескидського тунелю, які фінансував ЄБРР.
 • Довжина нового тунелю — 1764,5 м. У серпні 2013 року затверджено остаточний проект будівництва тунелю, а також безпосередньо стартували роботи на місці. До речі, ширина нового тунелю — 10,5 м, висота — 8,5 м.
 • Ціна робіт склала 102 мільйони євро.
 • Будівництво нового Бескидського тунелю — міжнародний проект, який повністю фінансується за кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
 • Гарантія експлуатації — 100 років. До речі, старий одноколійний тунель ефективно експлуатується понад 130 років.
 • Нано-тунель. Новозведений Бескидський тунель обладнають спеціальними датчиками загазованості повітря і камерами відеонагляду при в’їзді, виїзді та всередині. Встановлять спеціальні витяжки.
 • Стратегічне значення. Тунель стане частиною Пан’європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України.
 • Двоколійний Бескидський тунель протяжністю 1764,5 м залишається другим в Україні, після Лутугинського на Луганщині — 2063 м.
0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 901Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

 1. Роман Сенів сказав

  Будівництво ще не закінчилось. Тепер розпочався процес монтажу і встановлення колій,пристроїв СЦБ,зв’язку,опор,контактного дроту…

  0
 2. Andrij Denkovych сказав

  Я возив метал для нього!був приємно вражений цим маштабним проектом!молодці👍😄🚛🚛🚛🚛

  0

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.