Бескидський тунель на Сколівщині: будівництво завершено

0 1 864

Днями у Карпатах завершили будівництво Бескидського тунелю, передає SKOLE-TODAY з посиланням на Центр транспортних стратегій. Основні будівельні роботи виконувало підприємство ЗАТ “БА Інтербудмонтаж Україна”, тобто пробивало тунель, бетонувало його, облаштовувало гідроізоляцію.

4 жовтня 2017 року будівництво Бескидського тунелю було звершено. Раніше в “Укрзалізниці” повідомляли, що “Інтербудмонтаж” мав завершити свою частину робіт 6 листопада.

За підрозділами “Укрзалізниці” залишається облаштування земляного полотна на підходах до нового тунелю, укладання верхньої будови колії, монтаж лінії електропередачі і зв’язку. Повний комплекс робіт планується Завершити 25 травня 2018 року, повідомляли в “Укрзалізниці”.

Новий двоколійний тунель буде пропускати до 100 пар поїздів на добу зі швидкістю 60-70 км / год. Чинний одноколійний тунель може максимум пропустити 47 поїздів на добу на швидкості 15-40 км / год.

Бескидський тунель побудований в 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс, крім того його слабка пропускна здатність накладає обмеження на весь міжнародний транспортний коридор. Бескидський тунель – єдиний одноколійна ділянка на всій довжині V Критського коридору, що проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів).

Очікується, що перший потяг поїде по новому тунелю в другому кварталі 2018 року. Чинний одноколійний Бескидський тунель є другим за довжиною залізничним тунелем в Україні.

Бескидський одноколійний залізничний тунель розташований між станціями Бескид і Скотарське Мукачівської дистанції Львівської залізниці (Львівська залізниця). У поздовжньому розрізі це штольня майже круглого перерізу з відкритими виходами назовні. Північний портал тунелю розташований на території земель Опорецької сільської ради Сколівського району Львівської області, а південний – у Воловецькому районі Закарпатської області. Тунель проходить під головним карпатським вододільним хребтом.

Загальна довжина тунелю становить 1764,5 м. Він пробитий у товщі Кросненської зони, в якій чергуються пісковики та алевроліти з кутами падіння пластів 65—80° і пролягає на глибині 180 м від поверхні Бескидського хребта, висота пролягання тунелю над рівнем моря 800 метрів. Приблизно на середині тунелю підйом змінюється спуском.

Сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

 

Найвідоміші факти:

Бескидський тунель має удвічі збільшити потік поїздів через Карпати, який станом на 2017 рік складає лише 42 на добу.

 • Проект з будівництва тунелю стартував у 2007 році, в якому розпочались перші проектно-вишукувальні роботи, розвідка рельєфу і геодезичні роботи з будівництва майбутнього Бескидського тунелю, які фінансував ЄБРР.
 • Довжина нового тунелю — 1764,5 м. У серпні 2013 року затверджено остаточний проект будівництва тунелю, а також безпосередньо стартували роботи на місці. До речі, ширина нового тунелю — 10,5 м, висота — 8,5 м.
 • Ціна робіт склала 102 мільйони євро.
 • Будівництво нового Бескидського тунелю — міжнародний проект, який повністю фінансується за кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
 • Гарантія експлуатації — 100 років. До речі, старий одноколійний тунель ефективно експлуатується понад 130 років.
 • Нано-тунель. Новозведений Бескидський тунель обладнають спеціальними датчиками загазованості повітря і камерами відеонагляду при в’їзді, виїзді та всередині. Встановлять спеціальні витяжки.
 • Стратегічне значення. Тунель стане частиною Пан’європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України.
 • Двоколійний Бескидський тунель протяжністю 1764,5 м залишається другим в Україні, після Лутугинського на Луганщині — 2063 м.
Вас може зацікавити

Коментувати

Your email address will not be published.

 1. Роман Сенів
  Роман Сенів сказав

  Будівництво ще не закінчилось. Тепер розпочався процес монтажу і встановлення колій,пристроїв СЦБ,зв’язку,опор,контактного дроту…

 2. Andrij Denkovych
  Andrij Denkovych сказав

  Я возив метал для нього!був приємно вражений цим маштабним проектом!молодці👍😄🚛🚛🚛🚛

Коментувати

Your email address will not be published.