“Оптимізувати не можна ліквідувати” – як бути з мережею шкіл Сколівського району?

0 380

3 червня відбулось засідання Колегії райдержадміністрації, де розглядалось одне з найболючіших питань для району – впорядкування мережі загальноосвітніх навчальних закладів у 2017 році у Сколівському районі.

На даний час в районі функціонує 406 класів та 383 класи-комплекти із загальною кількістю 5278 учнів, з них 198 на індивідуальній формі навчання із-за відсутності класу через недостатню наповнюваність. А це становить 3,75 відсотка від загальної кількості учнів. Середня наповнюваність класів становить 13,78 учня.
В 2017-2018 навчальному році очікується функціонування 411 класів, 386 класів-комплектів з загальною кількістю 5357 учнів.
Не може не тішити збільшення кількості учнів. Адже в останні роки спостерігався різкий спад кількості школярів.
Однак, Колегією райдержадміністрації, як відмічено в рішенні, з метою покращення середнього показника наповнюваності класів та зменшення кількості учнів, що навчаються на індивідуальній формі за відсутності класів, вирішено провести реорганізацію:
 • Задільської ЗОШ І-ІІІ ст. в ЗОШ І-ІІ ст.
 • Росохацької ЗОШ І-ІІІ ст. в ЗОШ І-ІІ ст.
 • Головецької ЗОШ І-ІІІ ст. в ЗОШ І-ІІ ст.
 • Орівської ЗОШ І-ІІ ст. та Орівської ЗОШ І- ІІІ ст. шляхом злиття в одну установу
 • Риківської ЗОШ І-ІІ ст. в ЗОШ І ст.
 • Довжківської ЗОШ І-ІІ ст. в ЗОШ І ст.
 • Ямельницької ЗОШ І-ІІ ст. в ЗОШ І ст.
 • Кам’янської ЗОШ І-ІІ ст. в ЗОШ І ст.
Це дасть можливість зекономити за 2017 рік 2 115,1 тис. грн., з них:
 • на виплату педзарплати – 1 806,5 тис. грн.
 • заробітної плати обслуговуючому персоналу – 236,1 тис. грн.
 • на оплату за енергоносії – 72,5 тис. грн.

Проте, це тільки одна сторона медалі. Реорганізація названих шкіл приведе до вивільнення 45,35 ставок педагогічного, 6,5 ставок адміністративного та 12,5 ставок технічного персоналу. А для когось робота в школі може бути єдиним джерелом утримання сім’ї.

15 червня, на розгляд депутатів Сколівської районної ради за пропозицією Львівської ОДА було подано проект рішення щодо закриття двох початкових шкіл, пониження трьох середніх шкіл у ступені та переведення п’яти навчальних закладів у статус «початкові».

Голова фракції ВО «Батьківщина» у Сколівській райраді, керівник місцевого партосередку Степан Цмоканич закликав депутатський корпус не підтримувати цей проект рішення.
«Закриття навчальних закладів на Сколівщині – це геноцид Карпатського краю. Таким чином нинішня влада бореться з українцями – щоб населення було неосвіченим. Нехай чиновники спочатку почнуть економити на собі, а вже тоді на освіті», – наголосив під час свого виступу Степан Цмоканич.
Зазначимо, пропозицію «батьківщинівців» підтримали 19 обранців районної ради.

Вас може зацікавити
Коментарі
Завантаження...
X