Прабабуся засновника соцмережі Facebook Марка Цукерберга народилась у м.Сколе

1 2 411

Проаналізувавши архівні копії 1930-х років можна сміливо стверджувати – засновник на власник Facebook Марк Цукенберг (Mark Zuckerberg) має сколівське коріння.

Саме такого висновку дійшов незалежний дослідник Олег Айзін, який проаналізував архівні дані за допомогою ресурсу https://familysearch.org
На детально сканованому графіку народонаселення 1930 року можна знайти запис про родину Цукербергів (Zuckerberg), де вказано прізвище Мінні Цукерберг (Minnie Zuckerberg), прабабусі засновника Facebook. У графі «Місце народження» (Place of birth) зазначено «Польща – Сколе» (Poland-Skoller)
Нещодавно Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) публічно заявив про те, що родинне коріння його сім’ї знаходить в Польщі, Австрії, Германії.
Відомо, що його прабабуся по татовій лінії  Мінні Візенталь (Minnie Wiesenthal) родом із Галичини (…a Polish Jewish immigrant, from Galicia), тобто від час еміграції прилетіла в США з території Галичини. Як відомо в період з 1919 по 1939 роки місто Сколе перебувало у складі Другої Речі Посполитої.
Мінні Цукерберг (дівоче прізвище Візенталь), яка була дочкою Самуеля Візенталя та Дженні Фірберг, у Нью-Йорку вийшла заміж за Джека Цукерберга та народила сина Джека (молодшого) Цукерберга, який є дідусем Марка Цукерберга.

Ми зв’язались з дослідним Олегом Айзіном, та отримали його коментар:

 В тексті документу (69 рядок) можна прочитати Poland – Skoller. В тому, що помилка в написанні нічого дивного нема. В ті часи євре,ї мабуть, окрім Ідиш інших мов добре не знали – ні польської, ні української. Навіть якщо і знали – писати грамотно не обов’язково вміли. Вона також нова емігрантка, живе в еврейскому районі Нью Йорка – то може і английскої мови добре не знає. Сказала “Сколе”, а переписувач написав як Skoller – що звучить як “Ско-ле”. Іншого Skoller немає.

Сподіваємось, що дана інформація дасть стимул місцевим дослідникам історії детально вивчити архівні записи від 1899 року до 1930 року, та повністю підтвердити інформацію про те, що у засновника соціальної мережі Facebook є тісний зв’язок із Сколівщиною.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

  1. Oleksandra Fendak
    Oleksandra Fendak сказав

    Дуже приємна новина

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.