Прабабуся засновника соцмережі Facebook Марка Цукерберга народилась у м.Сколе

1 2 442

Проаналізувавши архівні копії 1930-х років можна сміливо стверджувати – засновник на власник Facebook Марк Цукенберг (Mark Zuckerberg) має сколівське коріння.

Саме такого висновку дійшов незалежний дослідник Олег Айзін, який проаналізував архівні дані за допомогою ресурсу https://familysearch.org
На детально сканованому графіку народонаселення 1930 року можна знайти запис про родину Цукербергів (Zuckerberg), де вказано прізвище Мінні Цукерберг (Minnie Zuckerberg), прабабусі засновника Facebook. У графі «Місце народження» (Place of birth) зазначено «Польща – Сколе» (Poland-Skoller)
Нещодавно Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) публічно заявив про те, що родинне коріння його сім’ї знаходить в Польщі, Австрії, Германії.
Відомо, що його прабабуся по татовій лінії  Мінні Візенталь (Minnie Wiesenthal) родом із Галичини (…a Polish Jewish immigrant, from Galicia), тобто від час еміграції прилетіла в США з території Галичини. Як відомо в період з 1919 по 1939 роки місто Сколе перебувало у складі Другої Речі Посполитої.
Мінні Цукерберг (дівоче прізвище Візенталь), яка була дочкою Самуеля Візенталя та Дженні Фірберг, у Нью-Йорку вийшла заміж за Джека Цукерберга та народила сина Джека (молодшого) Цукерберга, який є дідусем Марка Цукерберга.

Ми зв’язались з дослідним Олегом Айзіном, та отримали його коментар:

 В тексті документу (69 рядок) можна прочитати Poland – Skoller. В тому, що помилка в написанні нічого дивного нема. В ті часи євре,ї мабуть, окрім Ідиш інших мов добре не знали – ні польської, ні української. Навіть якщо і знали – писати грамотно не обов’язково вміли. Вона також нова емігрантка, живе в еврейскому районі Нью Йорка – то може і английскої мови добре не знає. Сказала “Сколе”, а переписувач написав як Skoller – що звучить як “Ско-ле”. Іншого Skoller немає.

Сподіваємось, що дана інформація дасть стимул місцевим дослідникам історії детально вивчити архівні записи від 1899 року до 1930 року, та повністю підтвердити інформацію про те, що у засновника соціальної мережі Facebook є тісний зв’язок із Сколівщиною.

0

Автор публікації

Офлайн 22 хв.

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 862Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Oleksandra Fendak сказав

    Дуже приємна новина

    0

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.