У Львові невідомі пошкодили Монумент Слави

0 268

Сьогодні, 15 лютого, близько 13.30 до поліції надійшло повідомлення про те, що на вулиці Стрийській у Львові невідомі особи пошкодили Монумент Слави.

Як встановили правоохоронці, на монументі частково пошкоджені деякі елементи та нанесені написи білою фарбою.

Правоохоронці встановлюють обставини події та причетних осіб.

Монумент бойової слави радянських Збройних сил — монумент на пам’ять про Червону (Радянську) армію – одного з переможців над нацизмом у Другій світовій війні, розміщений у Львові. Меморіал розміщено у горішній частині Парку культури та відпочинку на місці розораних могил давнього Стрийського цвинтаря, поряд з Академією сухопутних військ, там, де сходяться вулиці Стрийської та Героїв Майдану. Це традиційне місце проведення заходів присвячених Дню перемоги.

Відкритий у травні 1970 року меморіал отримав назву «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил». Ансамбль виконано в камені та бронзі авторським колективом, до якого ввійшли скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович. 1972 року роботу відзначено Державною премією УРСР ім. Т. Шевченка, а 1974-го – золотою медаллю ім. М. Грекова Академії мистецтв СРСР.[2]

Вас може зацікавити
Коментарі
Завантаження...
X