Поблизу Гамаліївки завершився перший етап відбору проб покладів торфу

0 198

Сьогодні, 27 липня, завершилась перша частина геолого-розвідувальних робіт на місці покладів торфу між селами Гамаліївка та Підліски на Львівщині. Як працюють над збором проб на цій території ознайомились перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, керуючий справами Львівської облради Валентин Харлов та керівник комунального підприємства «Львівторф» Олег Мандрига, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Зокрема, сьогодні київські фахівці, які досліджують цю ділянку, продемонстрували як отримують тестові зразки з глибини 2-х і 4-х метрів. За попередніми висновками після візуального огляду зразків експерти вважають львівський торф якісним.
Поклади торфу, які зараз досліджують, у майбутньому зможуть використовувати для опалення комунальних закладів в області, зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Торф – це насамперед і енергетична безпека, це якість ґрунтів, а ще робочі місця та інвестиції. Ми мали можливість побачити хід пошукових геолого-розвідувальних робіт, які підтверджують якість торфів, що розташовані на території Львівської області. Потім цей торф зможемо використовувати для садочків, амбулаторій та шкіл та інших закладів бюджетної сфери»

– додав Ростислав Замлинський.

В той же час за словами Олега Мандриги, наступні етапи передбачають лабораторні аналізи отриманих зразків. А в майбутньому для забезпечення техніки для безпосереднього видобування торфу, переробки та спорудження підприємства потрібні інвестиції у розмірі 15 мільйонів євро.

Довідково:
Львівська область має розвідані запаси торфу, що традиційно використовують як паливо та добрива.
Усього на Львівщині налічують майже 128 родовищ торфу, з них розробляють 46,з обсягами промислових запасів торфу 200050 тис тонн, підтверджені 67360 тис. тонн.
В перспективі торф можна використовувати як паливо для ТЕС, зараз використовується як комунально-побутове паливо (у вигляді брикетів, палет та кускового торфу) та як органічне добриво для сільського господарства, на його основі виготовляють ґрунти для розсади овочів, пресують плити та блоки для тепло- та звукоізоляції в будівництві.
0

Автор публікації

Офлайн 1 рік

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 0Публікації: 84Реєстрація: 02-06-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.