Правила отримання спадщини: внесено важливу поправку

0 527

В Україні змінили правила отримання спадщини – громадянам дозволили боротися за свої права після закінчення 6 місяців

Нагадаємо, раніше всі, хто не вклався в піврічний термін, залишався ні з чим.

Тепер в суді досить довести те, що ви не знали, що вам щось належить з майна покійного. Наприклад, нотаріус міг проявити недбалість, не сповістивши вас відповідним чином про відкриття справи успадкування. Відповідну позицію видав Верховний суд у справі за № 6-1320цс17.

Для того, щоб довести відсутність повідомлення, достатньо лише підтвердити те, що по пошті ви за конкретною адресою замовних / рекомендованих листів під розпис не отримували. Хоча і в цьому випадку є хитрощі, які дозволяють оскаржити навіть лист під розпис – листоноша міг вручити його не тій людині.

Крім того, юристи запевняють, що до нотаріуса нескладно пред’явити претензії, оскільки у нас в країні немає єдиних вимог, що вказують яка інформація має міститися в заповіті. За загальними правилами в заповіті вказують ПІБ і, може бути, дата народження спадкоємців. А без конкретних даних повідомити їх майже неможливо. Тільки відповідальні нотаріуси звертаються до адресного бюро, щоб дізнатися, де точно проживає спадкоємець.

У зв’язку з новими правилами, юристи пророкують масу нових судових розглядів – будуть оскаржуватися справи, за якими спадкоємець, який не знав про своє право, вже намагався відстояти права, але отримав негативне рішення суду.

Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.