Зубр зі Сколівських бескидів став «зіркою» Вікіпедії

3 853

Вікіпедія оприлюднила найкращі фото мешканців заповідних територій України

 

Фото: skole.org.ua

 Журі щорічного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» в Україні вибрало світлини та переможців змагання. Цього року найкращою фотографією, знятою на території Львівської області, стала світлина зубра в національному природному парку «Сколівські Бескиди» Оксани Ващук. Про це повідомляє explorer.life.Фотографії з цього парку перемагають у конкурсі «Вікі любить Землю» вже четвертий рік поспіль. Однак раніше це були лише пейзажі. За правилами ж фотоконкурсу, можна подавати не лише загальні види природоохоронних територій, а й світлини рідкісних тварин і рослин.

Зубр у НПП «Сколівські Бескиди», © Оксана Ващук,CC-BY-SA 4.0

Зубрів завезли в парк «Сколівські Бескиди» 1965 року в кількості 10 особин. Вони пристосувалися до місцевих умов і змогли дати потомство.

Серед інших переможних світлин цієї ж номінації – фотографії представників фауни Харківської, Чернігівської, Закарпатської й Одеської областей.

На Харківщині перемогло фото степового бабака.

Бабак у «Великобурлуцький степ», © Сергій Рижков, CC-BY-SA 4.0

Переможною світлиною Чернігівської області стало фото сірого журавля у «Міжрічинську» — найбільшому регіональному ландшафтному парку в Україні.

Сірі журавлі у РЛП «Міжрічинський», ©Віктор Єпішин, CC BY-SA 4.0

У Закарпатській області перемогло фото маленької пташки пронурка на водоспаді Шипіт у Карпатах.

Пронурок на водоспаді Шипіт © Олексій Карпенко, CC BY-SA 4.0

Перемогу Одеській області принесла світлина косарів у дельті Дунаю.

Косарі в дельті Дунаю, © Серій Рижков, CC BY-SA 4.0

Оприлюднені фотографії є також учасниками спецномінації «Найкраще фото тваринного світу природо-заповідного фонду», результати якої оголосять пізніше. Крім того, ці фотороботи вже ілюструють статті про відповідні природні парки в українській Вікіпедії.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) уперше в Україні провели 2013 року. 2014 р. проект став міжнародним: у ньому взяло участь 15 країн, у 2015 р. — 26 країн, а в 2016 р. — 24. Усього за чотири роки конкурсу учасники сфотографували 2 962 об’єкти природно-заповідного фонду України, що становить 30% від представлених у списках. Загалом зібрано понад 47 тис. фотографій. У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю завантажених фотографій у 2015 році, а в 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу.

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

SKOLE-TODAY

0
Коментарі: 3Публікації: 786Реєстрація: 03-08-2017
Вас може зацікавити

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Коментувати

Ваша email адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

X