Новини Сколівського району

Що відвідати?

Палац Гредлів

0.0
  1. Home
  2. »
  3. Сколе
  4. » Палац Гредлів
Палац Гредлів (м. Сколе)
Палац Гредлів (м. Сколе)
Палац Гредлів (м. Сколе)
Палац Гредлів (м. Сколе)
Палац Гредлів (м. Сколе)
Address:
Сколе 82600
Description:

Палац Гредлів, також палац Грьодлів — пам'ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе, в історичному районі Демня. Збудований у стилі необароко. Має два поверхи.

Палац і парк у Сколе були закладені бароном Еугеніушем Кінскі в середині XIX століття після того, як він він придбав сколівські землі у графа Потоцького.

В кінці XIX століття палац перебудували в стилі необароко єврейська родина братів баронів Гредлів, які контролювали місцеву промисловість. На деяких старих фотографіях немає куполу над центральною частиною будівлі, проте є два бічних - можливо, вони були зруйновані у Першу світову війну.

У вересні 1937 року у маєтку гостював і полював онук цісаря Франца Йосифа І князь Віндіш-Грац (Windisch-Gratz). Після полювання аристократ гордо позував перед палацем з оленячим черепом з розкішними рогами. В жовтні 1938 р. з оленячими головами вже позували граф Лімбург та барони Віктор Кьонігсвартер і Улльман.

Після окупації Сколього радянськими військами у кінці вересня 1939 в палаці був розміщений відділ НКВС, який повернувся сюди у серпні 1944 і діяв до 1948.

Перед будівлею палацу розташований гарний фонтан. Досить добре збереглися ковані хвіртки та огорожі.

5 Stars
 - 0 (NAN%)
4 Stars
 - 0 (NAN%)
3 Stars
 - 0 (NAN%)
2 Stars
 - 0 (NAN%)
1 Star
 - 0 (NAN%)
0.0

Send message to listing owner

Send message to moderator